Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
|8 Gru 2010|, o 20:48
Nasze stowarzyszenie
Autor Wiadomość
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |26 Mar 2010|, o 17:00   

Mariusz a może jakaś propozycja?? Klub modelarski RC Feniks lub Gryf??
 
     
Andrzej

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |27 Mar 2010|, o 10:16   

Witam !
Włączając się do dyskusji na nazwe naszego stowarzyszenia,proponuję
Rzeszowski Klub Modelarzy "RC-PILOT".Fonetycznie łatwa do wymówienia (ercepilot).
Orłem czy też innym ptakiem nikt z nas nie jest ,herosem też raczej nie będzie.
Każdy z nas jest lub będzie pilotem modelu kierowanego radiem (RC).
Można też "RC-MODEL", "RC-LOTNIK","RC-LOT",ale te nazwy nie oddają dokładnie istoty naszego stowarzyszenia.

Pozdrawiam Andrzej T.
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |27 Mar 2010|, o 19:30   

Krótkie podsumowanie propozycji nazw z forum i lotniska:

1. Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
2. Rzeszowskie stowarzyszenie modelarskie - Bocian
3. Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy ResRC - lub w skrócie RSMResRC
4. Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy RCRes - lub w skrócie RSMResRC
5. Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych - Bociek
6. Regionalne Stowarzyszenie Modelarzy RC
7. Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy RC Bielik
8. Rzeszowski Klub Modelarzy RC - Bociek
9. Klub modelarski RC Feniks
10. Klub modelarski RC Feniks
11. Rzeszowski Klub Modelarzy "RC-PILOT"
12. Rzeszowski Klub Modelarzy "RC-MODEL"
13. Rzeszowski Klub Modelarzy "RC-LOTNIK"
14. Rzeszowski Klub Modelarzy "RC-LOT"
15. Rzeszowski Klub Modelarski "RC-PILOT"
16. Klub Modelarski "RC-PILOT Rzeszów"
17. Rzeszowski Klub Modelarski RC-KRECIK

Czy są jeszcze propozycje ?
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |27 Mar 2010|, o 20:41   

Moim zdaniem nazwa "RC-PILOT" bardziej kojarzy nasze hobby lotnicze niż "RC-MODEL".
 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |27 Mar 2010|, o 21:23   

A do czego nam w nazwie "RC"?Proponuję możliwie krótką nazwę,ale oddającą sedno naszej działalności:Rzeszowski Klub Modelarzy Lotniczych i jakąś nazwę pod logo np.BOCIEK,ŻURAW lub dowcipnie KRECIK.
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |27 Mar 2010|, o 22:11   

Bowden napisał/a:
A do czego nam w nazwie "RC"?Proponuję możliwie krótką nazwę,ale oddającą sedno naszej działalności:Rzeszowski Klub Modelarzy Lotniczych i jakąś nazwę pod logo np.BOCIEK,ŻURAW lub dowcipnie KRECIK.

Popieram Twoje spostrzeżenie, "RC", nikomu nic nie mówi.... nazwa "X", jest lepsza !
Proponuję też nazwę z kolei : "MODELJAN RZESZÓW-DELTA" lub (ISKRA).
Nie wiem czy można użyć tych nazw, czy w ogóle jest do przyjęcia ?
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |29 Mar 2010|, o 22:01   

Cześć
Po wczorajszych ustaleniach na lotnisku, przedstawiam statut i deklarację członkowską. Jest to wersja którą ustaliliśmy, dodałem jeszcze kilka podpunktów w Celach i środkach działania, patrz pkt 7 i 8.
Poprawiłem statut jeszcze w kilku miejscach aby pasował do modelarstwa lotniczego.

Z góry przepraszam jeśli o czymś zapomniałem, lub źle napisałem. Poza tym BARDZO PROSZĘ o uważne przeanalizowanie naszego Statutu. Proszę o konstruktywną krytykę.

ps. w/w dokumenty wysłałem administratorowi, by umieścił je jakoś na naszym forum.

Pozdrawiam
Wacław.
 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |1 Kwi 2010|, o 22:30   

Ponieważ na razie nikt z kolegów nie wpadł na ten pomysł to ja będę pierwszy.Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Kolegom i ich Rodzinom dużo zdrowia wszelkiej pomyślności a w lany poniedziałek dobrej pogody i dużo wylanej wody.Bowden.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 07:50   

Witam

Przestudiowałem dość dokładnie status i niem mam żadnych zastrzeżeń ,myślę też że jeżeli zajdzie konieczność dopisania czegokolwiek czego nikt z nas nie zauważył tez nie będzie problemu z dopisaniem takowych .

No i pytanie czy deklaracje należy już wypełniać i składać a jeżeli tak to komu je oddać.
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |3 Kwi 2010|, o 09:47   

Witam wszystkich.

Kolega Darek słusznie zauważył, że w punkcie 4, występuje dwa razy słowo "oraz".
Powinno być jak poniżej:

4. Stowarzyszenie jest zawiązane na czas nieograniczony. Posiada osobowość prawną. Działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach (Dz.U. z 2001, Nr 79, poz. 855 z późn. zm.), niniejszego statutu oraz prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Sądzę, że 10-11 kwietnia powinniśmy się spotkać jeszcze raz. Może to być już zebranie założycielskie stowarzyszenia . Jeżeli będzie min. 15 osób to :
- Proponuję następujący przebieg zebrania:
1. Przedstawienie celu zebrania oraz jego uczestników.
2. Ustalenie sposobu głosowania i podejmowania uchwał.
3. Wybór przewodniczącego (prowadzi spotkanie) i sekretarza (sporządza protokół z zebrania) – kandydaci mogą zgłosić się sami lub zostać zgłoszeni przez inne osoby. Ostateczny wybór dokonywany jest w głosowaniu jawnym.
4. Podjęcie uchwały o powołaniu stowarzyszenia.
5. Dyskusja nad statutem, zgłoszenie i ewentualne zatwierdzenie poprawek oraz uwag.
6. Zgłoszenie kandydatów i wybór KOMITETU ZAŁOŻYCIELSKIEGO (np. 3 osoby) stowarzyszenia w głosowaniu jawnym (podjęcie uchwały o wyborze Komitetu Założycielskiego) oraz upoważnieniu jego do dokonania czynności rejestrowych i zorganizowania pierwszego walnego zebrania członków.
7. Wybór władz stowarzyszenia: ZARZĄDU i organu kontroli wewnętrznej, KOMISJI REWIZYJNEJ (podjęcie 2 uchwał o wyborze władz).
8.Zamknięcie zebrania.


PROTOKÓŁ Z ZEBRANIA ZAŁOŻYCIELSKIEGO STOWARZYSZENIA zostanie podpisany przez wszystkich członków tzw.

LISTA ZAŁOŻYCIELI STOWARZYSZENIA


Są to moje propozycje. Oczekuję propozycji co do terminu, miejsca spotkania jak i uwag co do treści statutu i przebiegu spotkania. Panowie ! , im więcej tutaj ustalimy tym sprawniej i szybciej przebiegnie zebranie.


Życzę wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych.

Wacław.
 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |3 Kwi 2010|, o 15:28   

Proponowane zebranie powinno odbyć się jak najprędzej.Termin podany przez Wacka chyba wszystkim będzie odpowiadał.Już teraz proponuję kolegom potwierdzenie obecności na zebraniu w tym terminie.Proponuję też przyniesienie na zebranie wypełnionych deklaracji członkowskich.Pozostawałoby jeszcze ustalenie miejsca spotkania.I jeszcze w kwestii formalnej.Członków załozycieli,wg.wymogów sądu musi być 5-ciu a nie trzech.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |3 Kwi 2010|, o 16:11   

Witam

Wstepnie potwierdzam swoja obecność .
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |4 Kwi 2010|, o 11:36   

Bowden - Co ta za wymogi sądu, czy jesteś pewien, że ma być minimum pięć osób.?

Art. 9. Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - tekst ujednolicony mówi:
"Osoby w liczbie co najmniej piętnastu, pragnące założyć stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski."
Tak więc lista założycieli ma być min 15 osobowa, ale jeżeli chodzi Ci o Komitet założycielski to w/w ustawa nigdzie nie precyzuje ilości osób wchodzących w skład Komitetu Założycielskiego.

Może chodzi Ci o druk KRS-WF gdzie jest miejsce do wpisania 5 osób wchodzących w skład Komitetu Założycielskiego, ale nigdzie nie jest zaznaczone, że musi być ich minimum 5.

Jeśli się mylę to proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam.
 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |4 Kwi 2010|, o 16:47   

Tak,chodzi o ten druk,na którym jest miejsce na wpisanie 5-ciu osób.W Sądzie powiedziano mi ze tylu ma być członków założycieli.
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |8 Kwi 2010|, o 21:41   

Witam
Jakoś nie widzę szczególnego zaangażowania. Składam to jeszcze na rozleniwienie świąteczne. Jeśli pogoda pozwoli to zostaje chyba tylko spotkanie w ten weekend na lotnisku w Krzywej. Spróbuję przygotować jakieś dokumenty.

p.s.
Mariusz rozmawiał z właścicielem lotniska w Krzywej i wygląda na to, że możemy tam latać, oczywiście trzeba będzie się dołożyć do utrzymania.

Do zobaczenia na lotnisku.
Wacław.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 14