Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chętni do ubezpieczenia
Autor Wiadomość
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 09:48   Chętni do ubezpieczenia

Na zebraniu była poruszona sprawa ubezpieczenia ale jakoś wiele osób się nie wypowiedziało, a zwłaszcza tu. Jak już niektórzy wiedzą (a może już wszyscy klubowicze) jednym z warunków latania na lotnisku jest posiadania OC z aneksem o sporcie modelarskim. Ten warunek wspólnie uzgodniliśmy, że musi być ,dla naszego bezpieczeństwa jak i dla dobrej atmosfery na lotnisku (wypadki niestety się zdarzają jak już niektóry się przekonali). Wacek popytał i ma ubezpieczyciela ,który ubezpieczy każdego członka klubu jak dla mnie w rewelacyjnej cenie 75zł sumę szkody 500 000 zł :lol: . Ale jest jeden warunek musi być minimum 10osób. Jest możliwość taka , że przedstawiciel przyjedzie do naszego nowego lokalu :lol: i z gotowym OC i podpiszemy na miejscu by nigdzie się nie plątać. Proszę pisać kto chętny, pasuje w marcu załatwić tą sprawę.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 12:43   

Tak ubezpieczam się
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 15:50   

Sorki błąd
 
     
Mariusz N

Wiek: 61
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Ropczyce
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 15:51   

Część.
Ja też się ubezpieczam z wami.
 
     
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 17:01   

Cześć
Ja także się dołączam do grona chętnych

Pozdro
 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 20:38   

No to jestem następny na liście...
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |6 Sty 2011|, o 01:20   

Tak ubezpieczam się, od daty lipiec 2011r. Może będzie dobrze by zbiegało się to z datą założenia RKML.

Składki członkowskie należy uregulować za rok 2010 do lipca 2011 (100 zł) !
Czekam na kasę ! konto: 42 1940 1076 3091 2753 0000 0000
Pozdrawiam, Jasiek
_________________

 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |6 Sty 2011|, o 08:41   

Witam

Janie nie wiem czy to dobry pomysł ubezpieczać się od lipca sezon zaczyna się znacznie wcześniej a uzgodniliśmy na spotkaniu że korzystamy z lotniska tylko wówczas jeżeli posiadamy odpowiednie OC.
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
szerszeń83 


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 43
Wysłany: |6 Sty 2011|, o 20:48   

Witam :) ja też ubezpieczam się z wami to oczywiste
pozdrawiam !
 
     
Sławek 


Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 53
Wysłany: |7 Sty 2011|, o 22:11   

ja też, ja też.. i może być od zaraz..
nie ma sensu czekać do lipca..
ja teraz też latam.. na hali bo na hali..
Sławek
_________________
Pozdrawiam
S?awek
 
     
Slawek74 


Wiek: 50
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: |9 Sty 2011|, o 11:08   

Post znajduje się w kategorii "Tylko dla członków klubu RKML" ale pozwolę sobie zapytać bo może jest taka mozliwość
1. Czy jest możliwość ubezpieczenia mojego i kolegi jeżeli nie jesteśmy członkami?
2. Jeżeli p1 jest do przeskoczenia to czy ubezpieczenie obejmuje wypadki, uszkodzenia i inne zdarzenia powstałe w wyniku lotów FPV?
3. Czy obejmuje j.w. w wyniku lotów wielowirnikowcami (bo to ani model samolotu ani śmigłowca)

Sławek
 
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |9 Sty 2011|, o 13:17   

[quote="Slawek74"]Post znajduje się w kategorii "Tylko dla członków klubu RKML" ale pozwolę sobie zapytać bo może jest taka mozliwość
1. Czy jest możliwość ubezpieczenia mojego i kolegi jeżeli nie jesteśmy członkami?
2. Jeżeli p1 jest do przeskoczenia to czy ubezpieczenie obejmuje wypadki, uszkodzenia i inne zdarzenia powstałe w wyniku lotów FPV?
3. Czy obejmuje j.w. w wyniku lotów wielowirnikowcami (bo to ani model samolotu ani śmigłowca)

ad1. to że nie należysz do klubu nie ma znaczenia ubezpieczyć się możesz przy naszej wspólnej akcji
ad2. ubezpieczenie obejmuje OC związane z uprawianiem tego hobby nie ma uszczegółowionych typów modeli
ad3. to tez modele wiec nie widzę problemu

Ogólnie dobrze by było jak byś się wybrał na spotkanie na którym będziemy chcieli podpisywać polisy wówczas wszelkie wątpliwości będzie można przedyskutować z ubezpieczycielem
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |10 Sty 2011|, o 19:58   

Witam
Co do pytania Sławka74 to zgadzam się z Krzysztofem, że odpowiedzi na pytania 1 i 3 są twierdzące i nie widzę problemu. Dodam nawet, że na prośbę innego kolegi ubezpieczenie obejmować będzie również modelarstwo samochodowe.
Natomiast jeśli chodzi o ubezpieczenie lotów FPV, to sprawa może być bardziej skomplikowana. W przypadku lotów na dużych wysokościach i kolizji z dużym lotnictwem, to podejrzewam, że ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić odszkodowania i znajdzie jakiś przepis by się wykręcić. Pomijam fakt, że wtedy suma gwarancyjna 500 000 PLN będzie niewygórowaną kwotą.
Są to moje przypuszczenia, ale spróbuję w miarę możliwości dowiedzieć się jak najwięcej na temat ubezpieczenia lotów FPV.
Proszę o informacje dodatkowe jak : wysokość lotów, odległość od miejsca startu.

ps. ( gdzieś kiedyś czytałem, że loty FPV powinny być pilotowane przez dwóch modelarzy. Jeden w goglach, a drugi musi obserwować model bez gogli i w razie sytuacji awaryjnej drugi modelarz przejmuje sterowanie. Oczywiście wtedy zasięg lotów jest znacznie ograniczona. Nie pamiętam skąd mam tą informację, więc umieszczam ją w nawiasie i proszę ją traktować jako niepotwierdzoną. )
Pozdrawiam.
 
     
Slawek74 


Wiek: 50
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: |11 Sty 2011|, o 11:06   

FPV latamy niewiele ale jednak.
Do tej pory loty do 1km na wysokości 200-300m.

Quadrokopterem koło 200m od siebie na niewielkiej wysokości wiec kolizja z prawdziwym samolotem odpada. Chodzi powiedzmy o upadek takiego modelu na skutek jakiejś usterki komuś na dach auta.

Sławek
 
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |11 Sty 2011|, o 12:55   

Pan Marek Kozioł tez się pisze na ubezpieczenie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 13