Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z lotniskiem
Autor Wiadomość
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |8 Lis 2012|, o 20:13   

Cześć
Widzę, że i Ty Krzysztofie przestawiasz się na jedynie słuszną opcję.
Ja mówię nie choćbym miał sam poszukać sobie miejsca do polatania. :evil:
Rezerwuję Turnigy drewno 18x8.

Pozdrawiam
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |8 Lis 2012|, o 21:49   

OK . Co do słuszności napędu to problem bardziej zawiły :)
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
IvanM 


Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 148
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |9 Lis 2012|, o 15:30   

Bogdan napisał/a:
Cześć
Widzę, że i Ty Krzysztofie przestawiasz się na jedynie słuszną opcję.

A to jest jaka?
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |9 Lis 2012|, o 21:24   

Jasiek napisał/a:
Bogdan napisał/a:
...
Ja mówię nie choćbym miał sam poszukać sobie miejsca do polatania.

Ja też powiem nie, i jak będzie potrzeba to zamontuję turbinę do CAP-a...elektryk mu nie pomoże.
Może nie będę musiał wymieniać akumulatora w samochodzie po 2,5 rocznej eksploatacji, a może to tylko przypadek ?. ... już wiem, że Sławek powie że mam kijową ładowarkę :cry:
_________________

 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |10 Lis 2012|, o 19:24   

Boguś!Całym moim modelarskim sercem jestem z Tobą.Czyżbyśmy byli ostatnimi nieugiętymi spalinowcami w naszym klubie?Na wiosnę okaże się kto jeszcze podłączył się do prądu.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |11 Lis 2012|, o 00:58   

No cóż raczej nie jest to temat na rozważania co jest lepsze ,spokojnie koledzy nikt wam nie każe porzucać swoich ulubionych napędów ja się przestawiam to nie znaczy że wy musicie :). Inna kwestią jest to że to lotnisko które mamy będzie nawiedzane przez wandali z wiadomych nam przyczyn i to bez względu na to czy będziemy latać elektrykami czy spalinami. Cieszy mnie fakt że są chętni do szukania nowej lokalizacji szkoda tylko że wirtualnie wolał bym działania w realu.
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
IvanM 


Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 148
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |11 Lis 2012|, o 12:51   

Krzysztof napisał/a:
Inna kwestią jest to że to lotnisko które mamy będzie nawiedzane przez wandali z wiadomych nam przyczyn...

Przepraszam, że znów naiwnie zapytam: jakie są te wiadome nam przyczyny nawiedzania lotniska przez wandali?
Krzysztof napisał/a:
bez względu na to czy będziemy latać elektrykami czy spalinami.

Jestem pewien, że cokolwiek jest przyczyną - masz zdecydowaną racje, iż nie jest to kwestia tego czy lata ktoś ze spalinowym, czy z elektrycznym silnikiem. To tylko modne przesadzania z ekstremu do ekstremu, by móc ignorować fakt, że pomiędzy modelami spalinowymi także są spore różnice hałasu.
Krzysztof napisał/a:
Cieszy mnie fakt że są chętni do szukania nowej lokalizacji szkoda tylko że wirtualnie wolał bym działania w realu.

Tylko dla kogo Krzysiek? Widzisz jaka jest reakcja na szukanie lub oferty latania na hali. Chętnych do skorzystania będzie zawsze parę, ale chętnych do przyłożenia ręki i finansów do wspólnego dzieła brakuje. Może więc faktycznie jest (tak jak sugerowane) lepszym rozwiązaniem jak każdy ponosi odpowiedzialność sam za siebie i poszuka sobie swojego zakątka w którym sobie sam polata i sam powalczy z wandalami...
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |11 Lis 2012|, o 14:05   

Jako że temat nie dotyczy sprzedaży moich silników więc wydzieliłem posty i przeniosłem do tematu bardziej odpowiedniego.

Ok znowu zostałem wywołany do tablicy

Ivan nie bardzo chce mi się roztrząsać ponownie temat wiem jedno życie naszego lotniska dobiega końca i bezwzględnie należy poszukać lokalizacji która pozwoli na spokojne uprawianie naszego hobby bez dodatkowych atrakcji typu fekalia itp .
Wierz mi nie jest moja intencją ignorowanie czegokolwiek ,przytaczając twoją wypowiedź z naszej poprzedniej dyskusji a może nie wypowiedź a jej sens albo latamy z cichym napędem i mamy lotnisko 200 m od zabudowań albo latamy głośnymi modelami i lotnisko trudno będzie znaleźć w obrębie 30 km od miasta , tak Ivan zgadzam się z tobą w tej kwestii co nie znaczy ze jako klub i członkowie klubu nie powinniśmy szukać lokalizacji która spełni wymogi i potrzeby wszystkich klubowiczów .
Podsumowując ja mam dość problemów sąsiedzkich naszego lotniska i żebyś wiedział przychodzi mi czasami do głowy myśl żeby sobie gitary nie zawracać poszukać kawałka łączki i na spokojnie polatać ale czy na pewno o to chodzi ?.
Jedno jest pewne jeżeli nie podejmiemy żadnych działań w przyszłym sezonie możemy obudzić się z ręką w nocniku
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |17 Lis 2012|, o 00:10   

Krzysztof napisał/a:
...
Jedno jest pewne jeżeli nie podejmiemy żadnych działań w przyszłym sezonie możemy obudzić się z ręką w nocniku

Nie wiem czy teren Boguchwała, Lutoryż wchodzi w rachubę na lotnisko ?...bo tu może udało by się coś znaleźć.....albo Zgłobień i sąsiednie miejscowości w tym kierunku?
_________________

 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |29 Gru 2012|, o 17:03   

Dzisiejsze zdjęcia lotniska.

IMG_1836.JPG
Plik ściągnięto 102519 raz(y) 212,44 KB

IMG_1849.JPG
Plik ściągnięto 102519 raz(y) 212,87 KB

IMG_1841.JPG
Plik ściągnięto 102519 raz(y) 232,56 KB

IMG_1831.JPG
Plik ściągnięto 102519 raz(y) 299,78 KB

IMG_1824.JPG
Plik ściągnięto 102519 raz(y) 245,37 KB

IMG_1816.JPG
Plik ściągnięto 102519 raz(y) 224,71 KB

 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |30 Gru 2012|, o 11:19   

Super a sezon się zbliża :(
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |30 Gru 2012|, o 21:28   

Nie wiem jak, ale takie incydenty musimy zgłosić do organów ścigania. Może ktoś ma pomysł jakie począć kroki by sprawców powstrzymać, ujarzmić ! Myślę, że należy zgłosić tą sprawe na policje.
_________________

 
     
sebi30 
sebi30

Wiek: 51
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |31 Gru 2012|, o 20:48   

zgłoszenie na policję powinien złożyć właściciel ziemi, nie klub jako dzierżawca terenu..
_________________
Sebastian
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |31 Gru 2012|, o 23:11   

...to zwróćmy się do właściciela ziemi z tym problemem. To chyba pierwszy krok ?
Możemy chyba wnieść zastrzeżenia do umowy z dzierżawcą ? Nie chodzi o kasę dzierżawy, ale o stan tej dzierżawy. Dzierżawca może dużo pomóc, ale zarząd RKML musi interweniować. Trzeba zgłosić ten fakty dzierżawcy!
Nie możemy tego puścić płazem!
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 21